Radnice tlačí na přesun Ipodecu mimo obytnou zónu

Listopadové číslo časopisu Osmička informuje o tom, že osmá městská část v současné době intenzivně pracuje na přesunu společnosti Ipodec z jejího nynějšího sídla v Bešťákově ulici na konec ulice K Zahradnictví.

Vedení radnice Prahy 8 v minulých dnech podalo návrh na změnu územního plánu v oblasti ulice K Zahradnictví a intenzivně jedná o směně části pozemků se současným majitelem. Tato změna by v budoucnu již neměla nijak snižovat komfort bydlení lidí v okolních bytových domech. Nové místo je zcela na druhé straně a mimo obytnou zónu Střížkova.

Celý proces po mnoha letech odstartovalo oddělení urbanistického rozvoje na žádost místostarosty Jiřího Vítka (Patrioti), který společně s radním Tomášem Hřebíkem (TOP 09 + STAN) jedná s hlavním městem Prahou, majitelem pozemku a společností Ipodec o co nejrychlejším procesu přesunu.

Ke směně se ještě musí vyjádřit výbor pro územní rozvoj a samozřejmě i zastupitelstvo hlavního města. Rada MČ Prahy 8 tento záměr schválila jednomyslně a na zářijovém zasedání zastupitelé osmé městské části zmíněný krok podpořili nadpoloviční většinou.

Tolik článek v Osmičce. S radním Jiřím Vítkem jsme měli několik jednání a těší nás, že si toto téma vzal za své a po letech tak vysvitla reálná naděje, že mnohaleté úsilí našeho spolku nevyjde naprázdno.