Byl jsem ve Voctářově ulici…

Svoji návštěvu sběrného dvora a co by nás čekalo po jeho přesunutí do našeho sídliště, jak plánují  vedení radnice Prahy 8 a firmy IPODEC – Čisté město,  popisuje Mgr. Aleš Pivoda, člen výboru našeho občanského sdružení.

Nechci zdržovat dlouhými litaniemi, a tak to vezmu zkrátka. Bylo zapotřebí zbavit se dvou doslouživších monitorů od PC, a tak jsem v pátek 29. října vyrazil do Voctářovy ulice. Dojel jsem tam po deváté hodině dopolední a během pěti minut, které jsem potřeboval na zajetí pod příslušnou rampu a vyložení monitorů na hromadu, jsem tam zaznamenal celkem pět vozidel, která tam přivezla nejrůznější odpad. To moje bylo šesté. Doslova mě to vyděsilo: Teoreticky to vychází v průměru na víc než jedno auto na minutu!

Možná jsem se trefil do nějaké mimořádné situace, možná ale ne. Každopádně, těch pět minut mě razantně utvrdilo v přesvědčení, že prostě nesmíme dopustit, aby tady, přímo v našem sídlišti, sběrný dvůr vznikl.

Vážení spoluobčané, sousedé! Ať si představitelé radnice Prahy 8 i firmy IPODEC tvrdí, co tvrdí, z našeho dosud ještě stále příjemného sídlišťátka by se skutečně stala zóna hluku, smogu, prachu, neúnosného provozu motorových vozidel a pohybu různých cizích lidí. A notabene zóna, kde by rapidně poklesla cena našich bytů, které jsme si od Městské části Praha 8 kupovali v naději, že jsme tu našli skutečný domov.

Nikdo z nás tehdy nemohl tušit, že se námi, občany Prahy 8, zvolená předchozí politická reprezentace městské části bez vědomí a souhlasu nás, voličů, rozhodne udělat z našeho domova smetiště.

Sběrnému dvoru, pokud by byl umístěn v budoucnu v podobné lokalitě, jako je ten ve Voctářově ulici (odlehlý kout daleko od zástavby a od obytných domů), říkám jednoznačně ano.

Sběrnému dvoru, pokud by měl být umístěn přímo v našem sídlišti, říkám nekompromisně ne a toto stanovisko budu jako člen výboru občanského sdružení Střížkov 8 – Náš domov hájit a prosazovat.

Takto bychom to měli jakožto občanské sdružení prezentovat i všem nově zvoleným zastupitelům, až opět dojde na jednání o umístění sběrného dvora.

PS: Už jste také, jako naše rodina, přispěli na konto našeho občanského sdružení, které hájí také Vaše zájmy? Pokud ano, díky Vám. A pokud ne – přečtěte si prosím znovu předchozí řádky a popřemýšlejte…

Aleš Pivoda