Viladomy Roudnická. Bydlení v zeleni a klidu?

V klidné části Prahy a obklopen zelení. Tak inzeruje developer Central Group svůj projekt Viladomy Roudnická. Byty, jejichž ceny začínají na 4,3 milionu za 1+kk, přitom vyrostou přímo v sousedství areálu firmy Ipodec. Noví majitelé budou trpět stejnými problémy jako současní obyvatelé sídliště – hluk a exhalace. Túrování motorů těžké techniky spojené s hlasitou konverzací zaměstnanců Ipodecu v půl šesté ráno každý den  – to je bohužel věc obyvatelům přilehlých domů důvěrně známá. V létě je problém spát u otevřeného okna, v zimě si pak zase »užíváme« celonočního provozu sypačů.  

Na stránkách Central Group si také můžete přečíst, že projekt »navazuje na pásmo nezastavitelné zeleně«. Mohlo by se tedy zdát, že vedle pěti naplánovaných domů projektu Viladomy Roudnická se už nebude nic stavět. To je ale omyl. Podle katastru nemovitostí patří sousední pozemek stejnému developerovi a na plánku zveřejněném na stránkách Centra Group už je naznačená »budoucí výstavba«. O co půjde, není zatím jasné. 

Nelze popřít, že naše sídliště skutečně oplývá řadou kvalit. Patří mezi ně dobrá dopravní dostupnost a občanská vybavenost. Zájemci o nové bydlení by ale měli být pravdivě informováni i o problémech, které se tu dlouhodobě a zatím jen s částečnými úspěchy řeší.

Kristýna Beránková