Přesun Ipodecu: Ve hře jsou tři varianty

Od poslední informace týkající se možností přemístění areálu společnosti IPODEC – Čisté město mimo sídliště, kterou přineslo listopadové číslo časopisu Osmička, uplynulo více než půl roku, proto jsme požádali o schůzku ředitele Ipodecu ing. Karla Vančuru. Zúčastnili se jí 31.7.2020 za spolek paní Jana Haluzová a předseda spolku Jaroslav Winter.

Podle ing. Vančury se proces přesunu areálu na pozemek č. 533/5, který využívá Doprastav, poměrně vleče, ještě nebyla ani schválena změna územního plánu. Vzhledem k tomu, že tato varianta vypadá na řadu let a nelze ji přímo ovlivnit (neboť klíčovými hráči jsou majitelé pozemků a hlavní město Praha), hledá IPODEC pozemky také jinde. 

V tuto chvíli jedná o koupi jiného pozemku mimo území městské části Praha 8. Tuto lokalitu s odvoláním na ostrý konkurenční boj neprozradil. Pokud by vše dobře dopadlo, mohla by se tam těžká technika z areálu v Bešťákově ulici přesunout do dvou až tří let. 

Lehký, nerušící provoz a kanceláře by chtěli udržet zde na Střížkově. Tím by se pro nás eliminovalo případné riziko nastěhování jiného, ještě hlučnějšího provozu. 

Kdyby jednání o novém pozemku nedopadla dobře, bude IPODEC nadále pokračovat v usilování o přesun na pozemek č. 533/5 a podle ing. Vančury by se v takovém případě obnovila jednání o vybudování zadního výjezdu směrem k zahradnictví.